Рівні можливості в освітній сфері без дискримінації — один із головних пріоритетів МОН. Протягом останнього десятиліття активно просувається інклюзивне навчання в дошкіллі у зв'язку зі стрімким зростанням кількості дітей з особливими освітніми потребами та створенням інклюзивних груп. Тепер у межах Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання до 2029 року та операційного плану з її реалізації на 2024–2026 роки їхня кількість зростатиме.
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
середа, 19 червня 2024 р.
МОН ПІДПИСАЛО МЕМОРАНДУМ У МЕЖАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я «ТИ ЯК?»
Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю із громадською організацією «Безбар'єрність», Міжнародною організацією «Пакт, Інк.» та Благодійним фондом «Коло Сім'ї» у присутності виконувача обов'язків Директора Місії USAID в Україні Джеффрі Лерера.
Психічні розлади є поширеними серед дітей і молоді, проте часто залишаються невиявленими. Війна в Україні створює додаткові загрози для ментального здоров'я молодого покоління. За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), понад 1 мільйон дітей стали внутрішньо переміщеними особами, а 1,5 мільйона перебувають під ризиком депресії, тривожності та посттравматичного стресового розладу.
Мета меморандуму — адаптація та впровадження в освітній процес курсу із соціально-емоційного навчання у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що створена за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.
УРЯД УХВАЛИВ НАЦІОНАЛЬНУ СТРАТЕГІЮ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНОГО ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ
Міністерством освіти і науки України розроблено Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року та операційний план з її реалізації на 2024–2026 роки.
7 червня 2024 року акт підтримано на засіданні КМУ.
Мета Національної стратегії — створити умови для доступу до якісної освіти кожного здобувача відповідно до його індивідуальних потреб та можливостей.
Ключовою проблематикою на сьогодні є недостатньо інклюзивне та безбар'єрне освітнє середовище, нерівний доступ до якісного інклюзивного навчання в територіальних громадах, низький рівень сприйняття суспільством багатоманітності людини.
Що передбачає Національна стратегія?
ПІДВИЩУЄМО ЯКІСТЬ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ВР ПІДТРИМАЛА ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ
Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт «Про дошкільну освіту» № 8030. Документ враховує світовий досвід та євроінтеграційні вимоги, його мета — поліпшити умови праці для вихователів та розширити права батьків.
ЗАТВЕРДЖЕНО ВИМОГИ ДО ІНТЕРАКТИВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ДОДАТКІВ ДО ПІДРУЧНИКІВ
Інтерактивний електронний додаток до підручника (е-додаток) — електронне навчальне видання, що розширює можливості паперового підручника завдяки мультимедійному контенту та інтерактивним функціям. Вимоги до таких е-додатків затвердило Міністерство освіти і науки відповідно до нового Закону України «Про освіту».