Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017 № 545.
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
четвер, 26 грудня 2024 р.
МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про спеціальний дитячий садок
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про спеціальний дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативноправових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Вищезазначений проєкт визначає організаційні засади діяльності спеціального дитячого садка, зокрема профіль, структуру та організацію освітнього процесу, порядок утворення груп в ньому, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг (допомоги) тощо.
МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про центр педагогічного партнерства
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про центр педагогічного партнерства, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні.
четвер, 19 грудня 2024 р.
Консультаційний пункт «Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами». Зустріч 9.
Переглянути додаткову
інформацію та відеозапис зустрічі можна на таких ресурсах:
●
YouTube-канал Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти
Донецького облІППО
● Блог
ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти
За інформацією Ресурсного центру підтримки
інклюзивної освіти.
середа, 18 грудня 2024 р.
Рівний доступ: як МОН упроваджує безбар’єрність у системі освіти?
Протягом 2024 року Міністерство освіти і науки України втілювало флагманський проєкт «Освіта для всіх» на всіх рівнях освіти. МОН започаткувало та продовжило розвивати 9 ключових напрямів, які спрямовано на забезпечення рівного доступу до освіти для кожного і кожної. Освіта в Україні продовжує ставати безбар’єрною, адже в цьому році МОН працювало над такими проєктами:
- Стратегія розвитку інклюзивного навчання
- Інклюзивно-ресурсні центри
- Державна установа «Школа супергероїв»
- Підручники, які надруковані шрифтом Брайля
- Шкільні автобуси
- Захисні споруди закладів освіти
- Програма «Точка дотику»
- Інформаційний портал «Освіта для ветеранів»
- Центри підтримки студентів
Завдяки цим важливим крокам дедалі більше українців можуть комфортно навчатися та реалізовувати свій потенціал відповідно до своїх можливостей та потреб. Окрім цього реалізація флагманського проєкту допомагає сприяти розвитку толерантності та розумінню багатоманітності людини у суспільстві.
Ознайомитися з результатами реалізації флагманського проєкту можна за посиланням.
Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка втілюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Джерело: https://mon.gov.ua/news/rivnyi-dostup-iak-mon-uprovadzhuie-bezbariernist-u-systemi-osvity
Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти

Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення. Це допоможе власникам (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти створювати безперешкодне середовище та забезпечувати рівні можливості для всіх учасників освітнього процесу.
Одним з пріоритетів державної політики з безбар’єрності є створення, забезпечення та підтримання відповідних умов для навчання в інклюзивних класах (групах), на робочому місці для працівників закладів освіти та для відвідувачів закладів освіти (зокрема, батьків).
пʼятниця, 13 грудня 2024 р.
Гайд для ІРЦ «Дитина з особливими освітніми потребами як суб'єкт інклюзивної освіти»

четвер, 12 грудня 2024 р.
Чому Національна стратегія розвитку інклюзивного навчання потрібна кожному і кожній?
В Україні 60 017 дітей з особливими освітніми потребами відвідують садочки, школи та профтехи. Їхня кількість зростає, адже війна спричинила нові виклики. Зростає також кількість військових і цивільних, які мають особливі освітні потреби внаслідок війни.
Чому це важливо?
Рівні можливості для навчання та реалізації свого потенціалу є основною повноцінного майбутнього кожного та кожної. Деякі учні та студенти можуть потребувати тимчасової чи постійної підтримки. Наприклад, дитині з порушенням слуху потрібна допомога асистента вчителя для ефективного навчання, а ветерану з порушенням зору — підручники зі шрифтом Брайля.
Інклюзія — це можливість для кожного бути собою й досягати мрій. Цьогоріч МОН ухвалило Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року, яку спрямовано на:
- забезпечення гарантованих і якісних освітніх послуг для дітей з ООП;
- створення комфортного, безпечного і дружнього інклюзивного середовища;
- прийняття багатоманітності людини й підвищення рівня підтримки.
Ознайомитися детально зі Національною стратегією розвитку інклюзивного навчання до 2029 року можна за посиланням.
Освітня безбарʼєрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ясла та дитячий садок
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ясла та дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту Положення приймаються у довільній формі до 25 грудня 2024 року на електронну адресу: svitlana.nerianova@mon.gov.ua.
Контактна особа для надання консультацій: Нерянова Світлана, тел. (044) 481 32 00.
Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення.
Міні-курс для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів: професійний розвиток від теорії до практики
Фахівці інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) у практичній діяльності зіштовхуються з багатьма питаннями, які не уточнені в нормативних документах або потребують детального вивчення кожного окремого випадку. Окрім цього існує безперервна потреба у саморозвитку та підвищенні кваліфікації, щоб пропонувати батькам, дітям та освітянам найсучасніші та найефективніші рішення.
Тетяна Шнайдер, директорка Березнівського ІРЦ та членкиня робочої групи з розроблення концепції трансформації спеціального навчання, за ініціативи Міністерства освіти і науки України за підтримки БО “Благодійний фонд “Люмос Україна” підготувала серію вебінарів для фахівців ІРЦ.
Кожен вебінар спрямований на підвищенні кваліфікації у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, проведенні комплексної оцінки, консультуванні та співпраці зі закладами освіти та іншими інституціями.
Кожен вебінар цього міні-курсу присвячений окремій темі:
- Ефективна комунікація фахівців ІРЦ
- Первинний прийом в ІРЦ
- Комплексна оцінка дитини з особливими освітніми потребами
- Професійний підхід до написання висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини
- Участь фахівців ІРЦ у розробці індивідуальної програми розвитку
Переглянути курс можна за посиланням.
Також на порталі інклюзивно-ресурсних центрів можна знайти додаткові онлайн-курси та відео-уроки, які допоможуть фахівцям ІРЦ підвищити свою кваліфікацію та дізнатися більше про актуальні методи і практики, які знадобляться в роботі.
Дізнатися більше можна за посиланням.