пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти продовжує роботу Методичної панорами педагога в роботі з дітьми з ООП.

23.05.2024 року Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО була проведена ІІ сесія «Методична панорама вчителя-логопеда» для педагогічних працівників, які опікуються питаннями освіти осіб з особливими освітніми потребами. Кількість зацікавлених учасників становила близько 100 осіб.

Аліна Коваль, завідувач РЦПІО та Галина Скворцова, методист РЦПІО привітали учасників і разом із педагогами розглянули представлений досвід педагогічної діяльності вчителів-логопедів в умовах спеціальної та інклюзивної освіти.

Своїми напрацюваннями, лайфхаками поділилися  9 вчителів-логопедів закладів дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини. 

ДЛЯ ДІТЕЙ ЗА КОРДОНОМ І ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ: МОН ЗАТВЕРДИЛО СКОРОЧЕНІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

МОН затвердило модифіковані (скорочені) освітні програми українознавчого компонента. Це, зокрема, програми з української мови, української літератури, історії України та географії для закладів загальної середньої освіти.

Ці програми можна використовувати для тих учнів, які пропустили навчання або тривалий час не вчилися за українськими освітніми програмами. Зокрема, діти за кордоном та ті, що вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях.

БЕЗПЕКА, БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ І СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН: ЯКИЙ ВИГЛЯД МАТИМУТЬ ШКОЛИ В УКРАЇНІ

                                      

У процесі оновлення змісту освіти важливо працювати й над архітектурною трансформацією шкіл. Наша мета — відновлювати та створювати школи з безбарʼєрним, комфортним простором та сучасним дизайном, а головне — з урахуванням усіх безпекових умов.

Сьогодні Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами та провідними архітектурними бюро презентувало концепцію трансформації шкіл. Це 5 різних архітектурних рішень, які допоможуть осучаснити школи, враховуючи принципи НУШ, а також створити умови, де діти зможуть комфортно вчитися, розвиватися та відпочивати.

Докладніше: https://mon.gov.ua/news/bezpeka-bezbariernist-i-suchasnyi-dyzain-iakyi-vyhliad-matymut-shkoly-v-ukraini

МОН І МІНЦИФРА РОЗРОБИЛИ ПРОЄКТ РЕКОМЕНДАЦІЙ ІЗ ВИКОРИСТАННЯ ШІ В ШКОЛАХ

                                      
Міністерство освіти і науки України разом із Міністерством цифрової трансформації України завершили роботу з розроблення інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти. Ці рекомендації сформовані на основі актуальних міжнародних практик.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в ЗСО будуть опубліковані на початку 2024/2025 навчального року. Із проєктом документа можна ознайомитися за покликанням.

четвер, 16 травня 2024 р.

Консультаційний пункт «Інформаційний марафон з питань підтримки особам з особливими освітніми потребами в освіті» продовжує свою роботу

16 травня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти ДОІППО провів V зустріч «Інформаційного марафону  з питань підтримки осіб з ООП в освіті» для керівників та педагогічних працівників закладів освіти всіх рівнів та підпорядкування. Кількість зацікавлених учасників становила більш ніж 150 педагогів нашої області.

четвер, 9 травня 2024 р.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ПОРЯДКУ УТВОРЕННЯ ТА УМОВ ФУНКЦІОНУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ КЛАСІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти.

Проєкт акта розроблено в рамках виконання Плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 372-р.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту акта приймаються у довільній формі до 05 червня 2024 року на електронну адресу: nelia.koretska@mon.gov.ua. Контактна особа для надання консультацій: Неля Корецька.

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України в період з 06 по 10 червня 2024 року.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-poryadku-utvorennya-ta-umov-funkcionuvannya-specialnih-klasiv-u-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osviti