понеділок, 30 вересня 2024 р.

Вітаємо! Шановні педагоги, які опікуються освітою дітей, учнів та учениць, осіб з особливими освітніми потребами, запрошуємо вас доєднатись до групи в телеграм каналі "Інклюзивна освіта Донеччини". В цій  групі освітяни можуть поспілкуватись, відчути силу та підтримку кола однодумців. Ми є своєрідним комунікаційним містком між учителями, батьками та освітніми управлінцями. https://t.me/InclEdDon



четвер, 19 вересня 2024 р.

Про проведення Гайду для ІРЦ «Дитина з особливими освітніми потребами як суб`єкт інклюзивної освіти».

19 вересня 2024 року Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти було проведено гайд для керівників та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини. Модераторами другої зустрічі з теми «Про впровадження єдиної та ефективної державної системи для якісного інклюзивного навчання» виступили Аліна КОВАЛЬ, завідувач РЦПІО та Галина СКВОРЦОВА, методист РЦПІО. Кількість зацікавлених учасників становила 75 осіб.

МОН створено робочу групу з питань розроблення проєкту для навчання осіб з порушенням зору

                                       

Унаслідок війни зростає кількість військових і цивільних осіб, які втратили зір.

Міністерством освіти і науки України за участю радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, радника-уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка, народних депутатів України, ЦОВВ та громадських організацій розробляється програма навчання, підтримки та адаптації осіб, які втратили зір внаслідок війни.

МОН видано наказ про створення робочої групи з питань розроблення та впровадження експериментального проєкту з навчання осіб з порушенням зору щодо користування асистивними технологіями, соціально-побутового орієнтування та орієнтування в просторі, а також надання їм психологічних послуг та перепідготовки.

Метою створення такої робочої групи є розроблення пакета навчальних і соціальних послуг для людей, які втратили зір.

З повним текстом наказу можна ознайомитися за покликанням.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/mon-stvoreno-robochu-hrupu-z-pytan-rozroblennia-proiektu-dlia-navchannia-osib-z-porushenniam-zoru

четвер, 12 вересня 2024 р.

Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами продовжує свою роботу

11 вересня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО провів VІ зустріч Інформаційного марафону з питань підтримки осіб з ООП, до якої доєдналося понад 300 учасників.

1 3

середа, 11 вересня 2024 р.

Про організацію освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами у 2024/2025 навчальному році

Міністерство освіти і науки України надає рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році для практичного використання в роботі. 

Методичні рекомендації щодо запровадження безрар`єрності освітніх послуг у закладах освіти

З метою створення інклюзивного освітнього середовища у закладах освіти всіх рівнів для використання у роботі Міністерство освіти і науки України надає рекомендації щодо запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти.

Додатки:

1. Методичні рекомендації щодо запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах дошкільної освіти на 30 арк. 

2. Методичні рекомендації щодо запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах загальної середньої освіти на 38 арк. 

3. Методичні рекомендації щодо запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах професійної (професійно-технічної) освіти на 23 арк. 

4. Методичні рекомендації щодо запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах вищої освіти на 11 арк.

Завантажити: https://drive.google.com/file/d/1Y9SNJnLoFne3gjT0x40lZphcqyko4tzg/view?usp=sharing

Опубліковано методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у школах

 

Міністерство освіти і науки України опублікувало Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Вони доступні за покликанням.

Затверджено професійний стандарт «Вчитель закладу загальної середньої освіти»

Наказом Міністерства освіти і науки України від 29 серпня 2024 р. № 1225 затверджено професійний стандарт «Вчитель закладу загальної середньої освіти». 

Зазначений стандарт розроблено на заміну професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23 грудня 2020 року № 2736.

вівторок, 3 вересня 2024 р.

Про проведення конкурсу «Кращі інклюзивні практики України – 2024»

Громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» оголошує проведення конкурсу «Кращі інклюзивні практики України – 2024» за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації.

Для участі у конкурсі запрошуються громадські організації, ветеранські та батьківські спільноти, танцювальні та театральні студії, музичні колективи, спортивні клуби, заклади культури, школи, навчально-реабілітаційні та інклюзивно-ресурсні центри, фотографи, і просто небайдужі люди, які реалізують інклюзивні проєкти, метою яких є об’єднання людей, в тому числі з інвалідністю, шляхом проведення спільних заходів. За результатами Конкурсу буде визначено найкращих організаторів інклюзивних практик та створено збірник, у який увійдуть кращі проєкти 2024 року.

Учасникам потрібно до 30 вересня 2024 року заповнити заявку за посиланням: https://forms.gle/UdZcfDYyQdSy8ym46 , надіслати 3 якісних фото та відео презентацію про практику до 3 хвилин на електронну адресу: inclusivebestpractices@gmail.com  Детальніша інформація про конкурс на сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/Ukraine.bez.kordoniv

Положення про конкурс і додаткова інформація за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1h3Sj5VHhOOdeGWWy4FALMzq6LM5XVHte/view?usp=sharing


понеділок, 2 вересня 2024 р.

МОН оприлюднило рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти на 2024/2025 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України опублікувало рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти (ЗДО) на 2024/2025 навчальний рік. Документ містить важливі настанови для забезпечення якісної та безпечної дошкільної освіти в умовах сучасних викликів.

Головне: у рекомендаціях окреслено пріоритетні напрями роботи ЗДО — гарантування безпеки освітнього середовища, доступність та якість освіти для всіх дітей, зокрема дітей з ООП та дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб.

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт нової редакції Типового переліку допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку) осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт нової редакції Типового переліку допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку) осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах освіти, затвердженого наказом МОН від 23.04.2018 № 414, зареєстрованим в Мінюсті 11 травня 2018 р. за № 582/32034, розроблений на виконання пункту 114 1 Плану заходів на 2023 - 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням КМУ від 25 квітня 2023 р. № 372-р.

Пропозиції до зазначеного проєкту Типового переліку приймаються у довільній формі до 12 вересня 2024 року на електронну адресу: yuliia.dmytriieva-zarudenko@mon.gov.ua.

Контактна особа для надання консультацій: Дмитрієва-Заруденко Юлія.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/mon-proponuie-do-hromadskoho-obhovorennia-proiekt-novoi-redaktsii-typovoho-pereliku-dopomizhnykh-zasobiv-dlia-navchannia