Ухвалили Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року, щоб забезпечити якісні освітні послуги, які відповідатимуть індивідуальним потребам і можливостям кожної дитини.
Розширюємо мережу «Школи супергероїв» — нині в Україні діють 17 осередків таких шкіл, де працюють понад 120 лікарняних учителів.
Попри всі виклики війни та тимчасову окупацію територій, в Україні продовжують працювати інклюзивно-ресурсні центри для дітей з ООП, їхніх батьків та освітян. За цей час відкрили ще 18 нових центрів.
Запустили 11 Центрів підтримки студентів на базі ЗВО — це нові структурні підрозділи для консультування та підтримки під час вступу, навчання та складання іспитів. У цих центрах студенти і студентки з ООП можуть навчитися користуватися потрібними технічними засобами.
Запустили проєкт «Точка дотику» — унікальну програму комплексної підтримки осіб, які втратили зір унаслідок війни.
Запустили платформу «Освіта для ветеранів» — щоб ветерани й ветеранки могли віднайти свій професійний шлях і реалізувати потенціал через освітні можливості.
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України
26 березня відбулося засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби. Як зазначила дружина Президента, 87% українців відзначають, що безбар’єрність стала новою цінністю для суспільства — згідно з результатами опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ.
З 2024 року вчителі можуть за державні кошти не тільки проходити курси підвищення кваліфікації, а й отримувати послуги супервізії. Що це, навіщо може знадобитися вчителю і як пройти супервізію — читайте в матеріалі.