вівторок, 1 квітня 2025 р.

Рада безбар'єрності підтримала нові флагманські проєкти МОН на 2025/2026 рр.

Рада безбар'єрності підтримала нові флагманські проєкти МОН на 2025/2026 рр.

Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

26 березня відбулося засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби. Як зазначила дружина Президента, 87% українців відзначають, що безбар’єрність стала новою цінністю для суспільства — згідно з результатами опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ.

«В умовах повномасштабної війни всі ми усвідомлюємо головний державний пріоритет — це оборона і підтримка фронту. Водночас питання безбар’єрності не може бути другорядним і не може бути відкладеним на потім. Навпаки — саме війна зробила його ще більш актуальним. І це — питання справедливості, свідомості держави та поваги до громадян.

Безбар’єрність — це потреба мільйонів людей. Ми продовжуємо спільну роботу в межах Національної стратегії безбар’єрності до 2030 року. Вчора урядом затверджено оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ — результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання», — зазначив віцепремʼєр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Автор фото –  Рада безбар'єрності

У межах Нацстратегії виділяють 6 напрямів безбар’єрності: фізичний, освітній, інформаційний, цифровий, суспільно-громадянський та економічний. Під час засідання Міністерство освіти і науки також презентувало нові флагманські проєкти у межах реалізації освітньої безбар’єрності.

  • Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти

Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, презентував проєкт, який передбачає розвиток інклюзивного навчання у дошкільній, професійно-технічній та вищій освіті. 

МОН продовжує модернізувати та адаптувати профтехи згідно з вимогами безбар’єрного простору, створюючи рівні для кожної й кожного. Окрім цього, у закладах вищої освіти організовують осередки для підтримки вступників та студентів. 

Також активно імплементуємо Закон України «Про дошкільну освіту», який передбачає створення нових типів організації дошкільного навчання та створення умов для комфортного навчання дошкільнят без бар’єрів та упереджень. 

  • Точка дотику 

Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки України, презентував ще один проєкт, який МОН буде реалізовувати протягом 2025-2026 років. Проєкт «Точка дотику» був успішно пропілотований у 2024 році, тож тепер Міністерство освіти і науки прагне розвивати цю ініціативу.

Це комплексне безоплатне навчання, яке дає змогу людям із втратою зору заново набути навичок, потрібних у повсякденному житті: навчитися самостійно орієнтуватися в просторі, використовувати сучасні технології, готувати їжу, читати шрифтом Брайля тощо.

Програма прагне допомогти відновити впевненість у собі, адаптуватися до нових умов та надати можливість повноцінно, а головне — самостійно жити.

На події були присутні члени Ради безбар’єрності, серед яких представники міністерств, ЦОВВ, Верховної Ради, Офісу Президента України, посли іноземних держав, представники обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, проєктів міжнародної технічної допомоги та експертних громадських організацій. Також на засіданні були присутні представники приватних бізнесів, що розвивають безбар’єрність.

Автор фото – Рада безбар'єрності

Учасники й учасниці Ради безбар’єрності також змогли ознайомитися з Аналітичними матеріалами для розроблення урядового Плану заходів на 2025-2026 роки. Дослідження, яке було проведено спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та Київським міжнародним інститутом соціології, висвітлило пріоритети та виклики політики безбар’єрності, різних суспільних груп. Дослідження за посиланням.

Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ людини до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та стосуватися всіх довгострокових рішень та програм на національному й місцевому рівнях.

Дізнатися більше про безбар’єрність можна за посиланнями:

Ініціативу «Без бар’єрів» започатковано першою леді України Оленою Зеленською. У 2021 році КМУ ухвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цього року уряд затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/rada-bezbariernosti-pidtrymala-novi-flahmanski-proiekty-mon-na-20252026-rr

Немає коментарів:

Дописати коментар