четвер, 26 грудня 2024 р.

Уряд затвердив зміни, які поліпшать роботу інклюзивно-ресурсних центрів

Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017 № 545.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про спеціальний дитячий садок

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про спеціальний дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативноправових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

Вищезазначений проєкт визначає організаційні засади діяльності спеціального дитячого садка, зокрема профіль, структуру та організацію освітнього процесу, порядок утворення груп в ньому, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг (допомоги) тощо.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про центр педагогічного партнерства

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про центр педагогічного партнерства, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»

З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні.

четвер, 19 грудня 2024 р.

Консультаційний пункт «Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами». Зустріч 9.


19 грудня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО провів дев’яту зустріч Інформаційного марафону з питань підтримки осіб з ООП, до якої долучилося близько 200 учасників. Модератори заходу Аліна Коваль, завідувач, і Галина Скворцова, методист РЦПІО. Тема  зустрічі: “Інклюзивне освітнє середовище: підсумки року та плани на майбутнє”


Під час консультації увагу педагогів звернули на нормативно-правову документацію щодо забезпечення права на освіти осіб з особливими освітніми потребами, детальніше зупинившись на документах 2024 року; обговорили виклики дистанційного навчання та шляхи побудови якісної інклюзивної освіти.  Дійшли висновку, що тільки разом ми зможемо створити інклюзивне середовище, де кожен учень почуватиметься комфортно та може розвиватися на повну свою здатність.

Переглянути додаткову інформацію та відеозапис зустрічі можна на таких ресурсах:

       YouTube-канал Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО

       Блог ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти

За інформацією Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.


середа, 18 грудня 2024 р.

Рівний доступ: як МОН упроваджує безбар’єрність у системі освіти?

Рівний доступ: як МОН упроваджує безбар’єрність у системі освіти?

Протягом 2024 року Міністерство освіти і науки України втілювало флагманський проєкт «Освіта для всіх» на всіх рівнях освіти. МОН започаткувало та продовжило розвивати 9 ключових напрямів, які спрямовано на забезпечення рівного доступу до освіти для кожного і кожної. Освіта в Україні продовжує ставати безбар’єрною, адже в цьому році МОН працювало над такими проєктами: 

  • Стратегія розвитку інклюзивного навчання
  • Інклюзивно-ресурсні центри
  • Державна установа «Школа супергероїв»
  • Підручники, які надруковані шрифтом Брайля
  • Шкільні автобуси
  • Захисні споруди закладів освіти
  • Програма «Точка дотику»
  • Інформаційний портал «Освіта для ветеранів»
  • Центри підтримки студентів

Завдяки цим важливим крокам дедалі більше українців можуть комфортно навчатися та реалізовувати свій потенціал відповідно до своїх можливостей та потреб. Окрім цього реалізація флагманського проєкту допомагає сприяти розвитку толерантності та розумінню багатоманітності людини у суспільстві.

Ознайомитися з результатами реалізації флагманського проєкту можна за посиланням.

Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка втілюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/rivnyi-dostup-iak-mon-uprovadzhuie-bezbariernist-u-systemi-osvity

Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти

 

Безбар’єрний простір: затверджено Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності закладів освіти

Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення. Це допоможе власникам (балансоутримувачів) будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти створювати безперешкодне середовище та забезпечувати рівні можливості для всіх учасників освітнього процесу. 

Одним з пріоритетів державної політики з безбар’єрності є створення, забезпечення та підтримання відповідних умов для навчання в інклюзивних класах (групах), на робочому місці для працівників закладів освіти та для відвідувачів закладів освіти (зокрема, батьків). 

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Гайд для ІРЦ «Дитина з особливими освітніми потребами як суб'єкт інклюзивної освіти»

12 грудня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти для 87 керівників та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини провів гайд на тему «Економічний аспект розвитку інклюзивного суспільства. Роль ІРЦ у формуванні готовності сприймати осіб з особливими потребами як повноцінних членів суспільства».
 

четвер, 12 грудня 2024 р.

Чому Національна стратегія розвитку інклюзивного навчання потрібна кожному і кожній?

В Україні 60 017 дітей з особливими освітніми потребами відвідують садочки, школи та профтехи. Їхня кількість зростає, адже війна спричинила нові виклики. Зростає також кількість військових і цивільних, які мають особливі освітні потреби внаслідок війни.

Чому це важливо?

Рівні можливості для навчання та реалізації свого потенціалу є основною повноцінного майбутнього кожного та кожної. Деякі учні та студенти можуть потребувати тимчасової чи постійної підтримки. Наприклад, дитині з порушенням слуху потрібна допомога асистента вчителя для ефективного навчання, а ветерану з порушенням зору — підручники зі шрифтом Брайля. 

Інклюзія — це можливість для кожного бути собою й досягати мрій. Цьогоріч МОН ухвалило Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року, яку спрямовано на:

  • забезпечення гарантованих і якісних освітніх послуг для дітей з ООП;
  • створення комфортного, безпечного і дружнього інклюзивного середовища;
  • прийняття багатоманітності людини й підвищення рівня підтримки.

Ознайомитися детально зі Національною стратегією розвитку інклюзивного навчання до 2029 року можна за посиланням.

Освітня безбарʼєрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/chomu-natsionalna-stratehiia-rozvytku-inkliuzyvnoho-navchannia-potribna-kozhnomu-i-kozhnii

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ясла та дитячий садок

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ясла та дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту Положення приймаються у довільній формі до 25 грудня 2024 року на електронну адресу: svitlana.nerianova@mon.gov.ua.

Контактна особа для надання консультацій: Нерянова Світлана, тел. (044) 481 32 00.

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/mon-proponuie-dlia-hromadskoho-obhovorennia-proiekt-polozhennia-pro-iasla-ta-dytiachyi-sadok

Міні-курс для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів: професійний розвиток від теорії до практики

Фахівці інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) у практичній діяльності зіштовхуються з багатьма питаннями, які не уточнені в нормативних документах або потребують детального вивчення кожного окремого випадку. Окрім цього існує безперервна потреба у саморозвитку та підвищенні кваліфікації, щоб пропонувати батькам, дітям та освітянам найсучасніші та найефективніші рішення.

Тетяна Шнайдер, директорка Березнівського ІРЦ та членкиня робочої групи з розроблення концепції трансформації спеціального навчання, за ініціативи Міністерства освіти і науки України за підтримки БО “Благодійний фонд “Люмос Україна” підготувала серію вебінарів для фахівців ІРЦ.

Кожен вебінар спрямований на підвищенні кваліфікації у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, проведенні комплексної оцінки, консультуванні та співпраці зі закладами освіти та іншими інституціями.

Кожен вебінар цього міні-курсу присвячений окремій темі: 

  • Ефективна комунікація фахівців ІРЦ 
  • Первинний прийом в ІРЦ
  • Комплексна оцінка дитини з особливими освітніми потребами 
  • Професійний підхід до написання висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини
  • Участь фахівців ІРЦ у розробці індивідуальної програми розвитку

Переглянути курс можна за посиланням.

Також на порталі інклюзивно-ресурсних центрів можна знайти додаткові онлайн-курси та відео-уроки, які допоможуть фахівцям ІРЦ підвищити свою кваліфікацію та дізнатися більше про актуальні методи і практики, які знадобляться в роботі.

Дізнатися більше можна за посиланням.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/mini-kurs-dlia-fakhivtsiv-inkliuzyvno-resursnykh-tsentriv-profesiinyi-rozvytok-vid-teorii-do-praktyky

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти продовжує роботу Методичної панорами педагога в роботі з дітьми з ООП.

 28.11.2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО для педагогічних працівників, які опікуються питаннями освіти осіб з особливими освітніми потребами, провів ІV сесію "Методична панорама вчителя-реабілітолога", яка об’єднала понад 80 учасників.

Педагоги розглянули досвід роботи вчителів-реабілітологів та ознайомились з ефективними методами роботи з дітьми з ООП, які можна застосовувати під час уроків фізкультури та корекційно-розвиткових занять в умовах дистанційного навчання.

Фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини поділилися досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Вони надали корисні поради, акцентували увагу на практичних лайфхаках, що допомагають у щоденній кропіткій роботі з розвитку фізичних навичок учнів, вихованців та дітей дошкільного віку.

Уряд підтримав перерозподіл субвенції на підтримку дітей з особливими освітніми потребами у 2024 році

26 листопада 2024 року на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено рішення про розподіл у 2024 році нерозподіленого обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 101 532,1 тис. гривень відповідно до кількості осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах та класах закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти у 2024/2025 навчальному році.

Кошти розподілятимуться в межах видатків, передбачених у державному бюджеті, і не потребуватимуть додаткового фінансування. 

Суму субвенції буде спрямовано на:

  • Оплату праці фахівців, які проводять додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття.
  • Забезпечення освітнього процесу для дітей, які навчаються в інклюзивних класах та групах.

Це рішення підтримає ефективну реалізацію індивідуальних програм розвитку для дітей та забезпечить їхній доступ до якісної освіти.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/uriad-pidtrymav-pererozpodil-subventsii-na-pidtrymku-ditei-z-osoblyvymy-osvitnimy-potrebamy-u-2024-rotsi


Посібник із культури безпеки для дошкільнят

Цей посібник стане важливим інструментом для вихователів, що працюють із дітьми старшого дошкільного віку, та допоможе не тільки сформувати в малечі навички безпеки, а й створити середовище довіри й підтримки. Залучення дітей до активного вивчення цих тем уже на ранніх етапах дасть змогу підготувати їх до можливих небезпек та навчить зберігати спокій у складних ситуаціях.

Також у посібнику є практичні поради, як створити безпечне середовище для дітей, створити емоційний комфорт і використовувати техніки заспокоєння.

Посібник підготовлено Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у межах проєкту «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайних ситуаціях» за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/posibnyk-iz-kultury-bezpeky-dlia-doshkilniat

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Як пояснити дітям про інклюзію та створити комфортне середовище для кожної і кожного?

Запрошуємо освітян долучитися до Першого всеукраїнського уроку про інклюзивність, який розроблено спеціально до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Що дізнаєтеся на вебінарі?

  • Як організувати безбар’єрний простір для учнів та чому це важливо?
  • Як пояснювати складні речі простими словами?
  • Як коректно говорити про різноманіття людини та інвалідність?

Спікерка вебінару — Дарʼя Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, експертка з інклюзивності. Дарʼя має 9-річний досвід роботи вчителькою, є мамою дитини з порушенням слуху та знає, як підтримувати дітей у навчанні.

Коли: 27 листопада о 15:00 

Де: YouTube-канал ЮНІСЕФ за покликанням.

Зареєструватися на безоплатний вебінар можна за лінком.

Форма зворотного звʼязку для вчителів про проведення уроку.

Уже 28 листопада можна буде завантажити всі матеріали та провести урок у своїй школі!

Захід відбудеться в межах кампанії «Діти як діти», створеної радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼєю Герасимчук у партнерстві з ЮНІСЕФ.

Докладніше: https://drive.google.com/file/d/1VTh_vmb2nGs9aS4wM8lUbUE-37xVsapz/view?usp=sharing

Джерело: https://mon.gov.ua/news/yak-poiasnyty-ditiam-pro-inkliuziiu-ta-stvoryty-komfortne-seredovyshche-dlia-kozhnoi-i-kozhnoho

На допомогу вчителям під час спілкування з дітьми, що пережили травматичний досвід унаслідок війни — порадник

З повагою до вчителів та для їхньої підтримки МОН і дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз підготували рекомендації щодо роботи з дітьми, які пережили травматичний досвід. Практичні поради стосуються як освітнього процесу, так і спілкування та налагодження взаємин із дітьми.

Порадник є безплатним та доступний за покликанням.

У матеріалі знайдете інформацію про те, як можна підтримати дитину. А саме:

  • як діяти, якщо дитина розплакалася під час уроку. Як підтримувати її, щоб вона не ніяковіла перед однокласниками через надмірну увагу;
  • як ефективно організувати навчання, щоб учням було комфортно і вони не втрачали фокус уваги та ліпше запамʼятовували матеріал;
  • як виявити причини агресії, протидіяти булінгу та поліпшити взаємодію між дітьми не через обмеження і покарання, а через турботу та увагу.

Психологиня описала не лише рекомендації, які допоможуть організовувати навчання та взаємодію дітей, у пораднику також знайдете інформацію про те, чого варто уникати під час контактування з дітьми. Наприклад, у підготовці до шкільних свят не використовувати елементи, що нагадують вибухи, зокрема петарди з блискітками.

Окрім того, Світлана Ройз радить:

  • не давати практик із заплющеними очима, адже так діти можуть втратити відчуття контролю; 
  • не торкатися дітей без дозволу, адже навіть неочікувані обійми можуть налякати дитину, яка перебуває в напруженому емоційному стані; 
  • не починати день із контрольної роботи, якщо вночі була повітряна тривога.

Головне правило посібника — співчувати й ставитися з розумінням, а не жаліти. Діти переживають складний досвід, але точно впораються. Ми акцентуємо на їхній силі й спроможності бути стійкими.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/na-dopomohu-vchyteliam-pid-chas-spilkuvannia-z-ditmy-shcho-perezhyly-travmatychnyi-dosvid-unaslidok-viiny-poradnyk

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Консультаційний пункт «Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами»

21 листопада 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО провів восьму зустріч у межах Інформаційного марафону з питань підтримки осіб з ООП, до якої доєдналося 203 учасники. Модератори заходу Аліна Коваль, завідувач, і Галина Скворцова, методист РЦПІО, ознайомили учасників із послугами ІРЦ для якісної організації інклюзивного освітнього середовища.

фото

Під час консультації детально розглянуто основні послуги інклюзивно-ресурсного центру, які він надає. Адресно звернено увагу на компоненти роботи інклюзивно-ресурсного центру, а саме: діагностика, корекційна робота, співпраця із закладами освіти, підтримка батьків.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про асистента дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про асистента дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

Вищезазначений проєкт визначає принципи діяльності, основні функції (обов'язки) асистента дитини з особливими освітніми потребами, порядок та умови його допуску до освітнього процесу, вимоги до нього, а також основні правила перебування асистента дитини з особливими освітніми потребами та його участі в освітньому процесі.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Інклюзивно-ресурсні центри в Донецькій області: підтримка дітей з особливими освітніми потребами

 Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) в Донецькій області є важливими установами, які забезпечують підтримку дітей з особливими освітніми потребами. Вони створені для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, розвитку соціальних навичок та інтеграції таких дітей у суспільство. Основною метою ІРЦ є не лише навчання, а й всебічний супровід дітей та їхніх родин.

Зображення1

пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

Консультаційний пункт «Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами» продовжує свою роботу

17 жовтня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО провів сьому зустріч Інформаційного марафону з питань підтримки осіб з ООП, до якої доєдналося понад 300 учасників. Модератори заходу Аліна Коваль, завідувач, і Галина Скворцова, методист РЦПІО, окреслили основні вимоги до сучасного освітнього середовища та створення комфортних умов для якісного навчання дітей, зокрема дітей з особливими освітніми потребами в Новій українській школі.

понеділок, 14 жовтня 2024 р.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка здобуває дошкільну освіту

                                       
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка здобуває дошкільну освіту, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку утворення та функціонування спеціальних груп вихованців закладів дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку утворення та функціонування спеціальних груп вихованців закладів дошкільної освіти, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».

пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти продовжує роботу Методичної панорами педагога в роботі з дітьми з ООП

 03.10.2024 року для педагогічних працівників, які опікуються питаннями освіти осіб з особливими освітніми потребами, проведено ІІІ сесію Методичної панорами практичного психолога. Захід, організований Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО, зібрав 150 осіб.

Аліна Коваль, завідувачка РЦПІО, та Галина Скворцова, методистка РЦПІО, разом з учасниками заходу розглянули досвід роботи практичних психологів закладів спеціальної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини. Психологині надали поради та рекомендації щодо розвитку когнітивної та емоційно-вольової сфери учнів, вихованців і дітей дошкільного віку, які мають труднощі в навчанні.

Організація дистанційних класів, педагогічний патронаж та навчання за місцем перебування: яких змін очікувати у 2025–2026 навчальному році

Міністерство освіти і науки України затвердило низку змін до положень, які є частиною комплексної політики «Школа офлайн». Зокрема, вони стосуються організації дистанційного навчання, індивідуального педагогічного патронажу та навчання за місцем перебування.

Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, поліпшити якість дистанційної освіти та задовольнити потреби кожної з категорій учнів: діти на прифронтових територіях, діти на ТОТ та діти за кордоном.

Раніше МОН затвердило наказ № 1112 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», який визначає особливості організації навчання у ЗЗСО і так само регулює політику «Школа офлайн».

Важливо: комплексна політика «Школа офлайн» впроваджуватиметься з 1 вересня 2025 року і діятиме на період воєнного стану. Усі зміни області можуть реалізувати зараз, щоб бути готовими до наступного навчального року. 

Новий Порядок утворення та умови функціонування спеціальних класів почне діяти з 1 вересня 2025 року.

Мін'юст офіційно зареєстрував новий Порядок утворення спеціальних класів для учнів з особливими освітніми потребами.

Міністерство освіти і науки України зробило вагомий крок уперед у напрямку створення безбар’єрного освітнього простору, який є одним із ключових пріоритетів державної політики на найближче десятиліття. Відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, затверджено новий Порядок утворення та умови функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти. Цей документ, зареєстрований Міністерством юстиції України, визначає правила утворення спеціальних класів для учнів з особливими освітніми потребами у школах.

понеділок, 30 вересня 2024 р.

Вітаємо! Шановні педагоги, які опікуються освітою дітей, учнів та учениць, осіб з особливими освітніми потребами, запрошуємо вас доєднатись до групи в телеграм каналі "Інклюзивна освіта Донеччини". В цій  групі освітяни можуть поспілкуватись, відчути силу та підтримку кола однодумців. Ми є своєрідним комунікаційним містком між учителями, батьками та освітніми управлінцями. https://t.me/InclEdDon



четвер, 19 вересня 2024 р.

Про проведення Гайду для ІРЦ «Дитина з особливими освітніми потребами як суб`єкт інклюзивної освіти».

19 вересня 2024 року Ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти було проведено гайд для керівників та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів Донеччини. Модераторами другої зустрічі з теми «Про впровадження єдиної та ефективної державної системи для якісного інклюзивного навчання» виступили Аліна КОВАЛЬ, завідувач РЦПІО та Галина СКВОРЦОВА, методист РЦПІО. Кількість зацікавлених учасників становила 75 осіб.

МОН створено робочу групу з питань розроблення проєкту для навчання осіб з порушенням зору

                                       

Унаслідок війни зростає кількість військових і цивільних осіб, які втратили зір.

Міністерством освіти і науки України за участю радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, радника-уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка, народних депутатів України, ЦОВВ та громадських організацій розробляється програма навчання, підтримки та адаптації осіб, які втратили зір внаслідок війни.

МОН видано наказ про створення робочої групи з питань розроблення та впровадження експериментального проєкту з навчання осіб з порушенням зору щодо користування асистивними технологіями, соціально-побутового орієнтування та орієнтування в просторі, а також надання їм психологічних послуг та перепідготовки.

Метою створення такої робочої групи є розроблення пакета навчальних і соціальних послуг для людей, які втратили зір.

З повним текстом наказу можна ознайомитися за покликанням.

Джерело: https://mon.gov.ua/news/mon-stvoreno-robochu-hrupu-z-pytan-rozroblennia-proiektu-dlia-navchannia-osib-z-porushenniam-zoru

четвер, 12 вересня 2024 р.

Інформаційний марафон з питань підтримки осіб з особливими освітніми потребами продовжує свою роботу

11 вересня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти Донецького облІППО провів VІ зустріч Інформаційного марафону з питань підтримки осіб з ООП, до якої доєдналося понад 300 учасників.

1 3