середа, 28 серпня 2024 р.

Семінар-нарада «Система освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах війни та післявоєнний період».

28 серпня 2024 року Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти ДОІППО провів семінар-нараду «Система освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах війни та післявоєнний період» для керівників інклюзивно-ресурсних центрів Донецької області. Участь у заході взяли 23 директора ІРЦ.

четвер, 22 серпня 2024 р.

Серпнева студія «Спеціальна та інклюзивна освіта: можливості та виклики в реаліях сьогодення»

20 серпня в межах Х Конгресу освітян Донеччини «Нові часи: особистість понад усі!» для керівників спеціальних закладів загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсних центрів проведено серпневу студію «Спеціальна та інклюзивна освіта: можливості та виклики в реаліях сьогодення», до якої долучилося 85 учасників.


Захід був спрямований на обговорення актуальних ціннісно-смислових орієнтирів у створенні безпечного освітнього середовища для дітей з особливими потребами, які опинилися під час війни в закладах спеціальної та інклюзивної освіти.

Панельна дискусія для начальників та спеціалістів органів управління освітою територіальних громад Донецької області

20 серпня 2024 року в межах Х Конгресу освітян Донеччини «Нові часи: особистість понад усе!» відбулася панельна дискусія для начальників та спеціалістів органів управління освітою територіальних громад.

Нові методичні рекомендації щодо оцінювання учнів з ООП

МОН та Український інститут розвитку освіти розробили методичні рекомендації для вчителів щодо оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами (ООП). Це одне із завдань, визначених Національною стратегією зі створення безбар'єрного простору в Україні, яку започаткувала перша леді України Олена Зеленська.

Мета — надати вчителям ефективний інструмент для оцінювання прогресу учнів з ООП. Так педагоги якісніше реагуватимуть на потреби учнів, відстежуватимуть зміни в освітньому процесі, упроваджуватимуть дієві адаптації та модифікації.

Як створити якісне освітнє середовище для дитини: новий серіал про дошкілля на Дія.Освіта

Освітній серіал допоможе вихователям дитячих садків розібратися, як організувати навчальне середовище з найбільшою користю для розвитку дитини за методикою ECERS-3 від ЮНІСЕФ. Перед початком навчального року буде дуже корисно набути чи оновити знання з організації якісного освітнього простору та отримати сертифікат про проходження курсу від Дія.Освіта. 

Підвищення фахової компетентності керівників закладів освіти у сфері інклюзії

У 2024 році понад 3000 керівників закладів освіти пройшли підвищення кваліфікації за програмами інститутів післядипломної педагогічної освіти. Особлива увага приділялася розбудові інклюзивного освітнього середовища — в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, створеної за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

ДУ «Школа супергероїв» у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні розробила методичні рекомендації

Державна установа «Школа супергероїв» у рамках реалізації Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 372-р, розробила Методичні рекомендації щодо організації надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога.

Серпнева-2024: що буде на освітній конференції


Уже 26 серпня відбудеться Всеукраїнська освітня конференція «Серпнева–2024»!

МОН затвердило Дорожню карту розвитку професійної освіти для осіб з інвалідністю до 2030 року

Міністерство освіти і науки України затвердило Дорожню карту розвитку професійної (професійно-технічної) освіти для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до 2030 року.

Документ розроблено в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Дорожня карта окреслює 7 основних напрямів створення доступного середовища в закладах професійної освіти.

МОН вивчає досвід інклюзивної професійної освіти Великої Британії

Міністерство освіти і науки України продовжує роботу над удосконаленням системи професійної освіти для осіб з особливими освітніми потребами (ООП). У межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, створеної за ініціативою першої леді Олени Зеленської, було проведено детальне вивчення успішних практик інклюзивної професійної освіти у Великій Британії.

МОН затвердило особливості організації навчання у ЗЗСО на 2025-2026 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні». Наказ №850 скасовано.

Документ визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. А також створює можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.